19th Ave New York, NY 95822, USA
II respublikinis jaunųjų muzikantų nuotolinis konkursas “MUZIKA-@”

2021 m. gegužės 15 d. buvo paskelbti II respublikinio jaunųjų muzikantų nuotolinio konkurso „MUZIKA-@“ rezultatai. Konkursas, organizuotas Kauno 1-osios muzikos mokyklos, Kauno krašto fortepijono mokytojų draugijos ir Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijos, sulaukė per 900 dalyvių. Autoritetingai komisijai paskelbus nugalėtojus, Druskininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokykla tikrai turėjo kuo pasidžiaugti – tiek nugalėtojų dar nebuvome turėję!
Įvairiose kategorijose besivaržę jaunieji pianistai, smuikininkai ir gitaristai laimėjo net 14 laureato vardų, dar 4 tapo diplomantais. Smuikininkas Faustas Pauliukas (5 kl.) iškovojo net dvi 1-mas vietas skirtingose kategorijose, Liepa Dainauskaitė (3 kl.) – taip pat 1-mos vietos laureatė savo amžiaus grupėje, pirmokė Kamilė Janeikaitė ir ketvirtokė Miglė Čijunskytė pelnė po 2-rą vietą, o antrokė Sofija Jacevič tapo diplomante. Jų mokytoja – Eglė Sakavičienė, koncertmeisterė – Aušra Vilčinskienė.
Šiemet paskutinius metus besimokantys septintokai gitaristai taip pat sulaukė komisijos dėmesio – Augustas Butkevičius – 2 vieta, Patricija Mizeraitė – 3 vieta, Motiejus Žūkas – diplomas. Nugalėtojams ir jų mokytojui Sauliui Vilpišauskui belieka palinkėti kuo sėkmingiau pasirodyti netrukus vyksiančiame baigiamąjame egzamine!
Na, o gausiausiai mūsų mokyklą atstovavę fortepijono specialybės mokiniai pažėrė tikrą apdovanojimų lietų – mokytojos Nonos Kalvaitienės net 5 paruošti mokiniai vietas pasiskirstė taip: 1 vieta – Augustas Navickas (6 kl.), 3-ios vietos – Neila Matulevičiūtė (2 kl.) ir Artautė Pučkutė (3 kl.), diplomai – Jorūnė Katauskaitė (5 kl.), Miglė Koženevskytė (6 kl.). Dvi mokytojos Ilonos Bieliukienės mokinės – Kotryna Veščiovaitė (6 kl.) ir Austėja Katčenkaitė (7 kl.) pelnė po 2-rą vietą, taip pat 2-rą vietą iškovojo Milena Juodeškaitė (6 kl.), jos mokytoja Liudmila Kotova. O penktokė Aurėja Dailydaitė tapo 3-os vietos laureate (mokytoja Aušra Vilčinskienė).
Mokslo metai artėja prie pabaigos, tokį ilgą laiką mokytis muzikuoti nuotoliniu būdu yra nepaprastai sudėtinga, todėl ypatingai džiaugiamės šiais pasiekimais, kurie verti viso įdėto darbo, pastangų ir atkaklumo. Šaunuoliai mokiniai ir mokytojai!