Iškovotas diplomas konkurse “PAVASARIO GARSAI”

Kartais vieną dieną tiesiog imi ir suvoki, kiek vis dėlto daug išminties yra sukaupta patarlėse. Kad ir šioje, lietuviškoje: ,,už vieną muštą dešimt nemuštų duoda“. Juk kalbama apie PATIRTĮ. Visokią. Ir gerą, ir nelabai. Kuri moko, brandina, bei skatina tobulėti kiekvieną iš mūsų kasdien.
Tokia dar viena svarbia patirtimi jauniesiems atlikėjams tapo 2020 m. birželio 17 d. vykęs X – tasis respublikinis antrojo instrumento (fortepijono) festivalis – konkursas ,,PAVASARIO GARSAI“, kurį organizavo Kaišiadorių meno mokykla. Festivalis – konkursas vyko nuotoliniu asinchroniniu būdu. Nors užsienio šalyse tokio tipo konkursai nėra retas ar išimtinis dalykas, tačiau Lietuvos muzikiniame pasaulyje tai dar nauja.
Šiame konkurse dalyvavo atlikėjai iš Vilniaus, Kauno, Birštono, Jonavos, Panevėžio, Marijampolės, Elektrėnų, Ukmergės, Kaišiadorių ir Druskininkų muzikos bei meno mokyklų. Mūsų mokyklą konkurse atstovavo Nida Galčiūtė (mokytoja Ilona Bieliukienė). Smuiku Nida groja jau ketvirtus metus, o štai fortepijono meno paslapčių mokosi dar tik antrus metus. Jaunieji atlikėjai, kuriems fortepijonas yra ne pagrindinis instrumentas, konkurse atliko pagal turinį ir nuotaiką kiekvienam artimiausią ir širdžiai mielą kūrinį, atspindintį jų vaikystės pasaulį. Mokinių atlikimą vertino kompetentinga komisija, kurios pirmininkas VDU Muzikos akademijos lektorius, bendrojo fortepijono ir vargonų skyriaus vedėjas Rimantas Karaška.
Konkursui pasibaigus, sulaukėme gerų žinių, Nida tapo diplomante. Pergalės visada be galo džiugina ir įkvepia, nes jos byloja apie atkaklumą, darbštumą, apie tai, kad tikslai labai karštai siekiant ir dirbant yra pasiekiami, o svajonės irgi pildosi, juk ,,lašas po lašo ir akmenį pratašo“…
Tikimės, kad tai buvo nauja ir naudinga patirtis meniniame gyvenime. Nidai ir jos mokytojai linkime meilės muzikai ir įsimintinų bei kūrybingų vasaros atostogų.
Ypatingą vietą nuotoliniame ugdyme užima tėvai, nes vaiko ugdymas ne vien mokytojos, o komandinis darbas. Nuoširdžiausias AČIŪ Nidos tėveliams!