NUOTOLINIS UGDYMAS – NE KLIŪTIS AUKŠTIEMS REZULTATAMS KONKURSE

Vasario 6 d. Lietuvos muzikos ir meno mokyklų mokinius – solistus sukvietė II-asis Respublikinis jaunųjų atlikėjų konkursas „Karališkasis barokas – 2021“. Konkurso pagrindinis tikslas buvo skatinti mokinius domėtis Baroko epochos instrumentine ir vokaline muzika.
Renginys vyko nuotoliniu būdu, solistus skirstant į keletą kategorijų: fortepijonas, styginiai, pučiamieji, akordeonas, liaudies instrumentai ir vokalas. Mokiniai turėjo atlikti vieną laisvai pasirinktą Baroko epochos kūrinį.
Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklą atstovavo vokalistė Danielė Sobol (mokytoja Inga Vagnoriūtė, koncertmeisteris Danas Juškevičius). Danielė konkursui paruošė italų kompozitoriaus A. Caldara ariją ,,Sebben Crudele” ir išsiuntusi vaizdo įrašą organizatoriams nekantriai laukė įvertinimų. Dalyviai buvo vertinami pagal šiuos kriterijus: muzikalumą, artistiškumą, kūrinio atlikimo meistriškumą, atlikėjo sceninę kultūrą. Baroko muzika labai iškilminga ir didinga, gausi įvairių pagražinimų, o jos atlikimas reikalauja išskirtinio pasiruošimo ir specifinių žinių.
Danielės pasirodymas buvo įvertintas puikiai – ji tapo 2 vietos laureate! Tai didelė paskata asmeniniam tobulėjimui vokalo srityje. Dėkojame visiems už palaikymą!