Sėkmė Respublikiniame konkurse – festivalyje “SKAMBINU, ĮSIVAIZDUOJU, PIEŠIU“

2020 m. birželio 22 d. IX – ąjame respublikiniame jaunųjų atlikėjų ir dailininkų konkurse – festivalyje „SKAMBINU, ĮSIVAIZDUOJU, PIEŠIU“ dalyvavo ir Druskininkų M.K. Čiurlionio meno mokyklos mokiniai bei jų mokytojai. Šis konkursas unikalus tuo, kad mokiniai vertinami ne tik už muzikos kūrinio atlikimą, bet ir už jo iliustravimą piešiniu, animacija bei pasakojimu ar eilėmis pristatytą kūrinio turinį ir nuotaiką.
Šį konkursą – festivalį organizavo Vilniaus “Ąžuoliuko“ muzikos mokykla, Vievio meno mokykla, Skuodo meno mokykla bei Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerija “Židinys“. Konkurse – festivalyje dalyvavo 84 moksleiviai iš Vilniaus, Kauno, Vievio, Skuodo, Molėtų, Švenčionėlių, Visagino, Marijampolės, Ignalinos, Gargždų, Alytaus ir Druskininkų muzikos, meno ir dailės mokyklų. Konkursas – festivalis buvo numatytas š.m. kovo 21 d. Ir štai – karantinas. Sudėtingas laikmetis padiktavo sąlygas, kurias ne kiekvienas galėjo įveikti, konkursas vyko nuotoliniu būdu.
Druskininkų M.K. Čiurlionio meno mokyklą atstovavo Austėja Katčenkaitė, fortepijono specialybės 6 klasės mokinė (mokytoja Ilona Bieliukienė) ir V.K. Jonyno dailės skyriaus mokinė Justina Plukytė (mokytoja Ona Olšauskienė). Mūsų mokyklos mokinės piešiniais iliustravo M.K. Čiurlionio “Valsą“ F-dur, sukurtą fortepijonui. Abi mokinės, pasibaigus konkursui, sulaukė gerų žinių, tapo laureatėmis. Po konkurso Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje “Židinys“ rengiama laureatų dailės darbų paroda, kuri suteikia galimybę pamatyti vienu metu daug įvairių kūrybinių interpretacijų, palyginti muzikų ir dailininkų piešinius, atspindinčius skirtingą pasaulio matymą.
Nuoširdžiai sveikiname konkurso – festivalio nugalėtojas Justiną ir Austėją, linkime polėkio, įkvėpimo ir didelės sėkmės tolesniuose siekiuose. Dėkojame laureates ruošusioms mokytojoms už nuoširdų darbą, už jų begalinę meilę, rūpestį ir padrąsinimą.