Lietuviškos muzikos konkursas “Atlėk, sakale”

Š. m. lapkričio 15 d. Alytaus muzikos mokykloje vyko VII – asis respublikinis lietuviškos muzikos festivalis konkursas „Atlėk, sakale“. Jame pasirodė virš 160 dalyvių iš visos Lietuvos – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Alytaus, Lazdijų ir kitų miestų. Į konkursą vyko ir mūsų mokyklos mokiniai – kanklininkių duetas Emilija Krušaitė ir Emilija Večkytė (mokytoja Greta Gelžinytė) ir smuiko ir gitaros duetas – Faustas Pauliukas ir Motiejus Žūkas (mokytojai Eglė Sakavičienė ir Saulius Vilpišauskas).
Konkurso nuostatai skelbė, jog programoje, sudarytoje iš dviejų kūrinių, vienas kūrinys privalo būti lietuvių kompozitoriaus. Tiems, kas turėjo galimybę stebėti visą konkursą, padarė įspūdį mokytojų, ruošusių jaunuosius atlikėjus, išmonė – išklausėme daug puikiai atliktų, originalių ar įdomiai aranžuotų, išradingai pagal mokinių galimybes parinktų kūrinių. Džiugu, kad mūsų mokyklos mokiniai puikiai pasirodė šiame konkurse – Fausto ir Motiejaus duetas iškovojo I – ąją vietą, na, o kanklininkės savo amžiaus kategorijoje (iki 10 – ties metų) buvo įvertintos II – ąją vieta. Konkurso metu mokiniai buvo skirstomi į amžiaus kategorijas imant ansamblio amžiaus vidurkį, tokiu būdu Faustas, būdamas 11 metų, pateko į 14 – 16 -mečių kategoriją. Nepaisant to, dueto pasirodymas klausytojų ir komisijos nepaliko abejingų.
Džiaugiamės mokinių sėkme, linkime jiems ir toliau siekti aukštumų ir garsinti Druskininkų M.K.Čiurlionio mokyklos vardą.

Informacija parengė mokytoja E. Sakavičienė.