Projektas: „Eksperimentinės kūrybinės dirbtuvės 13-18 m. jaunimui „KALBU VAIZDU“

Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykla su Vilniaus dailės akademija nuolat bendradarbiauja edukaciniais tikslais. Šių metų spalio 11d. Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos V.K.Jonyno dailės skyriuje vyko kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamas projektas: „Eksperimentinės kūrybinės dirbtuvės 13-18 m. jaunimui „KALBU VAIZDU“. Projekto tikslas yra atskleisti jaunuolio individualų – kūrybinį mąstymą, naudojant eksperimentinio pobūdžio vaizdu ir tekstu paremtas grafinio dizaino užduotis. Taip siekiama ugdyti jo savivertę, sustiprinti pasitikėjimą ir komunikacinius įgūdžius, pabrėžiant savo išskirtinumo reikšmės ir vertės suvokimą socialiniame kontekste.
Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto, grafinio dizaino katedros docentė Rita Brakauskaitė ir lektorius Andrėjus Repovas vedė kūrybines dirbtuves. Meno mokyklos mokiai susipažino su grafikos dizainerio funkcijomis ir kūrybiniu bei realizaciniu lauku, grafinio dizaino – vaizdo ir teksto – priemonėmis buvo siekiama atskleisti mokinių individualų kūrybinį mąstymą, pažadinti vaizduotę, padrąsinti ieškoti ir atrasti. Kūrybinių dirbtuvių dėstytojai išsamiai pristatė grafinio dizaino sampratą, su mokiniais diskutavo tema „Kiekvienas žmogus yra unikalus. Kuo unikalus tu?“. Mąstymo laisvė, interpretacija, drąsa pamatyti ir parodyti grafinėmis komunikacijos priemonėmis savo suvokimą yra svarbiausi aspektai, pagrindžiantys eksperimentinių užduočių funkcionalumą, ugdant ir stiprinant asmenybės unikalumo suvokimą.
Kūrybinių dirbtuvių metu buvo akcentuojama, kad savitas požiūris, netikėtas rakursas ir užduoties sprendimų įvairovė padės jaunuoliams realiu laiku įsitikinti bei suvokti, kad kiekvieno jų idėja, atskleista vaizdu ir tekstu, yra vertybė – jų asmenybės charakterio indeksas. Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokiniai susidomėję dalyvavo edukacinėje veikloje ir atliko visas užduotis. Mokyklos direktorė Ona Olšauskienė džiaugiasi tikslingu bendradarbiavimu bei galimybe mokyklos mokiniams mokytis ir kurti drauge su profesionaliais menininkais.
Tokio pobūdžio laboratorijos vyks Garliavos, Birštono meno mokyklose bei Anykščių menų inkubatoriuje, kuriame gruodžio 9 dieną planuojama projekto metu sukurtų darbų ir proceso fotofiksacijų parodos atidarymas. 2020 m. pradžioje projekto metu sukurtų darbų paroda bus pristatyta ir Druskininkuose.