Vasaros vaikų stovykla “Trys mūzos”

Birželio 10-21 dienomis Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokykloje vyko trijų menų stovykla „Trys mūzos“. Joje mokiniams buvo organizuojamos skirtingos meninės veiklos, siekiant lavinti vaikus, jų kūrybiškumą. Čia jiems buvo suteikta galimybė iš arčiau susipažinti su dailės, muzikos ir choreografijos menu. Įgyvendinti tai padėjo mokykloje dirbantys mokytojai, kurie ir parengė įdomias ir įvairias veiklas.
Pirmąją savaitę stovyklos dalyviai turėjo galimybę kurti įvairiomis dailės raiškos priemonėmis. Mokiniai susipažino su erdvinės plastikos modeliavimo principas, netradiciniu gaminio paviršiaus dekoravimu, mokėsi spalvų maišymo subtilybių, mėgavosi tapymo procesu, susipažino su tautinių juostu raštais, spalvomis ir jų deriniais bei liko sužavėti animacijos kūrimo galimybėmis. Visi nuoširdžiai domėjosi meno pasaulio paslaptimis, aktyviai dalyvavo kūrybinėse veiklose ir džiaugėsi pasiektais rezultatais. Antroji savaitė stovyklautojams prasidėjo koncertu. Dalyviams koncertavo Druskininkų M.K. Čiurlionio meno mokyklos mokiniai. Užsiėmimuose vaikai susipažino su scenos menu. Sužinojo ne tik, kaip atlikti dainą, bet ir kaip ją pateikti žiūrovui. Muzikinių veiklų metu vaikai mokėsi dainuoti, susipažino su įvairiais muzikos instrumentais, patys juos išbandė, muzikavo drauge, įgarsindami Volfo Disnėjaus animacinį filmą. Viktorinos “Pažintis su muzika” metu vaikai džiaugsmingai atsakinėjo į klausimus, piešė muzikos  instrumentus ir už teisingus atsakymus buvo apdovanoti. Šokio pamokose dalyviai  turėjo galimybę susipažinti su klasikinio, lietuvių liaudies, pramoginio ir šiuolaikinio šokio stiliais. Mokėsi saviraiškos, judesio, bei artistiškumo. Stengėsi pajusti kūrybinę laisvę. Edukaciniuose užsiėmimuose stovyklautojai žiūrėjo filmą “Balerina”, klausė menotyrininkės Danutės Kašėtaitės pasakojimo apie mūsų žymiausią Lietuvos kompozitorių M.K.Čiurlionį, taip pat simfoninės poemos “Jūra” ištraukų. Vaikai drąsiai reiškė savo nuomonę, mintis, dalinosi įspūdžiais, imitavo jūros bangas.
Šios stovyklos metu dalyviai turėjo galimybę ne tik puikiai praleisti laiką dalyvaudami visose veiklose, bet taip pat ir tobulėti, o kai kurie, išbandę visas meno mokyklos vykdomas programas, galbūt, ir išsirinkti sau tolimesnį kelią. Čia vaikai  turėjo puikią progą susidraugauti, linksmai ir turiningai leisti laiką. Stovykloje vyravo gera nuotaika. Paskutinę dieną kiekvienam dalyviui buvo  įteiktas menų stovyklos “Trys mūzos” baigimo diplomas.