XVI-as Lietuvos jaunųjų pianistų seminaras-konkursas “Etiudas ir ne tik“

2019 m. vasario 28 d. Dauguose vyko XVI-as Lietuvos jaunųjų pianistų seminaras – konkursas “Etiudas ir ne tik“, kurį organizavo Alytaus rajono meno ir sporto mokykla. Į seminarą – konkursą atvyko pianistai iš įvairių Lietuvos muzikos ir meno mokyklų. Tarp jų ir 7-ios jaunosios pianistės iš Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos, tai Elzė Krasnickaitė, Ernesta Frėzaitė, Jorūnė Katauskaitė, Kotryna Veščiovaitė, Milena Juodeškaitė, Austėja Katčenkaitė ir Yelizaveta Kazaryna.
Fortepijono technikos ugdymas – tai atskira mokymo sritis, kuriai reikia ypatingo dėmesio. Tam skirti specialūs etiudai, virtuozinės pjesės, gamos, pratimai. Juos skambindami mokiniai išmoksta sutelkti dėmesį, gerėja jų koordinacija, didėja ištvermė, aktyvėja mąstymas mokantis ir kitų dalykų. Štai šiame konkurse mokiniai ir turėjo pademonstruoti savo pirštukų miklumą, virtuoziškumą. Pertraukos metu konkurso dalyvių laukė nuotaikinga edukacinė programėlė – panaudojant kuo daugiau spalvų nupiešti “Nuotaikų etiudus“ ir labai skanios rėmėjų vaišės.
Konkursui pasibaigus visos mūsų mokyklos mokinės sulaukė puikių žinių : laureatėmis tapo Kotryna Veščiovaitė IV kl.(mokytoja Ilona Bieliukienė) ir Yelizaveta Kazaryna VI kl.(mokytoja Sondra Milušauskaitė).Diplomus gavo Elzė Krasnickaitė II kl.(mokytoja Nona Kalvaitienė), Ernesta Frėzaitė II kl.(mokytoja Jūratė Bujokienė), Jorūnė Katauskaitė III kl.(mokytoja Nona Kalvaitienė), Milena Juodeškaitė IV kl.(mokytoja Liudmila Kotova), Austėja Katčenkaitė V kl.(mokytoja Ilona Bieliukienė).
Sveikiname visas 7-ias jaunąsias pianistes ir jų mokytojas, linkime sėkmės tolimesniuose konkursuose. Nuoširdžiai dėkojame mokinių tėveliams už rūpestį, palaikymą ir kantrybę.
Nuotraukoje iš kairės: Jorūnė Katauskaitė, Austėja Katčenkaitė, Kotryna Veščiovaitė, Elzė Krasnickaitė, Ernesta Frėzaitė, Milena Juodeškaitė, Yelizaveta Kazaryna.

Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos informacija.